ONLINE PRŮVODCE: Zvířena Islandu a nejlepší místa pro její pozorování

Na Islandu žije nespočet druhů zvířat, ovšem jen málo těch, kvůli kterým na Island míří turisté, cestovatelé a fotografové ze všech koutů světa. Jsou to především papuchalci, velryby, tuleni, polární lišky a nevyzpytatelní sobi.

Na ostrůvku Hafnarhólmi jeho veličenstvo – papuchálek
  • papuchalci (řazeno po pobřeží proti směru hodinových ručiček) – při Reykjavíku ostrovy Lundey a Akurey, ostrov Heimaey (s největší světovou populací hnízdících papuchalků, útesy při Dyrhólaey, kopec Reynisfjall, rezervace Ingólfshöfði dostupná jízdou na traktoru, ostrovy Papey a Skrúður, skalisko Hafnarhólmi (Borgarfjörður Eystri), východní pobřeží poloostrova Tjörnes, ostrovy Flatey, oba ostrovy Grímsey (jeden dostupný z Dalvíku, druhý z Drangsnes a ostrov Vigur, poloostrov Hornstrandir, útes Látrabjarg a ostovy v Breiðafjörður.
  • Různé druhy velryb – stačí se nalodit a vyrazit pozoravat velryby z lodí v Reykjavíku, Grundarfjörður v zimě (Orcy), Ólafsvíku v létě, Hólmavíku, Dalvíku, Akureyri a v Húsavíku, které je přezdívané hlavní město výletů za verybama (dobrej marketing:).
  • tuleni– poloostrovy Snæfellsnes (Ytri-tunga) a Vatnsnes (Hvammstangi, Hvítserkur, Illugastaðir a Svalbarð), Litlibær (Západní fjordy) a Ledovcová laguna
  • polární lišky– můžete je s velkým štěstím vidět téměř po celém Islandu, na jistotu pak na poloostrově Hornstrandir či v Centru polárních lišek v Súðavíku.
  • sobi – jejich pomyslným centrem je hora Snaefell, čím dále od ní, tím menší je pravděpodobnost, že je uvidíte.
  • Kríje – si najdou víc vás, než vy je.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *