Expedice Norsko 2020

Že nevíte co s načatým létem? A láká vás příroda severu? A chcete si jí projít pořádně na vlastní tlapy? A nechce se vám samotným? A nechce se vám to organizovat? A vláčet vše potřebné? A chcete zažít místa, která jsou často (a neprávem) mimo hlavní pozornost všech možných ´top 10 průvodců´?

Prostě si chcete odpočinout, vypnout hlavu a nechat se unášet na vlnách krásné přírody..

Na začátek bych rád řekl, že i přesto, že budeme bydlet převážně v kempech a někdy i v místech úplně odlehlých od civilizace, všechno potřebné vybavení pro život vám bude k dispozici. Žádné vlastní extra vybavení nebudete potřebovat, v podstatě vám stačí vzít si foťák, oblečení (a dobré boty) a vyrazit. Tedy vám bude určitě stačit sbalit se jen do příručního zavazadla. Nejen že ušetříte za odbavené zavazadlo, ale ušetříte pak i místo v autě, které není neomezené. Auto je komplet přestavěný VW T4 long se střešními stany (případně externí stany).

Extra covid19 info:

Vstup do Norska je pro občany ČR volný a bez karantény za předpokladu, že v posledních dvou týdench se v ČR nevyskytne více, než 2000 nových případů (podrobně můžete sledovat zde. 24. července bude nová tiskovka, kde vyhlásí další. Aktuální informace a semafor v Norsku najdete tady).

Základní info:

Začátek: 22. 7. 2020 v Praze

Konec: 10. 10. 2020 v Praze

Možnost připojit a odpojit se od expedice vždy v neděli, cca do 23. srpna na letišti v Bergenu, další informace brzy upřesním (bude přejezd na sever). Zpáteční letenky z polských měst Krakow či Katowice za cca 2 – 2,5 tis. S vyhledáním nejlepších spojů vám rád pomohu.

1. extra termín – 11 dní. Odjezd 22. července navečer z Prahy, přespání až se nám bude chtít a pomalý přejezd k trajektu v dánském Hirtshals (23.7.2020 v 20:45 – palubenky pro pěší jsou za cca 18 euro). Následně program v jižním Norsku a rozloučení se 2.8. v Bergenu.

 

Program:

Objevování nových míst do mapy Křížem krážem Světem. Jde tedy více o turisticko-expediční činnost, než poznávací zájezd. Pěší výlety v délkách cca 5-15 kilometrů. Přesný itinerář povětšinou určuje předpověď počasí.

 

Poplatky za účast na expedici a přibližná celková cena:

10 tis/osoba/týden (+ 7.500 každý další týden)

nebo

45 tis/celý van (až 7 lidí)/týden

další vaše náklady budou letenky, jídlo (většinou jíme/vaříme/nakupujeme hromadně) poplatky za kempy, trajekty a případně vstupy. Baj voko to dělá cca. 15 – 17 tis/1 týden, 22 tis/dva týdny.

 

Kontakt na vůdce smečky:

Ruben – tel.: 775 545 392 nebo mail krizemkrazemsvetem (z) seznam.cz

 

Expedice Norsko 2020

Tak se těším na shledanou v Norsku,

Ruben

Nejbližší akce

Všechny

Další zajímavé akce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *