Diamantová pláž

Diamantová pláž je tajemná přezdívka místa, kde při přílivu vrací moře na břeh kusy ledu odplouvající z ledovcové laguny – Jökulsárlón. Pokud jste zvyklí, že diamanty mají většinou v průměru pouhých pár milimetrů, pak zdejší ledové diamanty mají v průměru často více než metr. Na rozdíl od těch reálných však dlouho nevydrží. 

Pokud budete diamantovou pláž hledat a zeptáte se nějakého Islanďana, moc vám nebude rozumnět a nebude vědět kam vás poslat. Podobně jako např. Zlatý okruh, je i Diamantová pláž jen a pouze marketingové název, který nemá žádnou oporu v islandské historii či kultuře. Pokud byste chtěli hledat místní, správně islandský název tohoto místa, pak vězte, že se jedná o Eystri- nebo Vestri-Fellsfjara, v závislosti na tom, na které straně řeky  Jökulsá právě jste.

Jak najít diamantovou pláž:

Diamantová pláž se nachází v těsné blízkosti ledovcové laguny. Pokud si sem chcete od Ledovcové laguny udělat procházku, můžete projít pod mostem a nemusíte přecházet silnici. Diamantovou pláže najdete po obou březích řeky Jökulsá.
GPS souřadnice Diamantové pláže: 64.043065, -16.175841 Pro trasu klikněte zde

Fotogalerie diamantové pláže:

Diamantová pláž
Tuleni na Diamantové pláži
Tuleni na Diamantové pláži
Tuleni na Diamantové pláži

Nejbližší místa

Všechny

Nejbližší Pláže

Všechny