Dettifoss

Dettifoss je nejmohutnější vodopád v Evropě. Masa vody, co se řítí do propasti a bere vše s sebou. Má sto metrů na šířku a vlastně ‘jen’ 45 na výšku, ovšem ten zvuk vás ohromí. Vodopád Dettifoss můžete obdivovat jak ze západní strany, tak z té východní. Oba pohledy mají svoje charisma a vodopád si krásně užijete.

Ze západní strany bude vodopád přímo proti vám a ho budete mít jako na dlani. Vzhledem k převažujícímu směru větru je to také strana, kam vítr zavane většinu vodní tříště, které Dettifoss produkuje požehnaně.

Ovšem i z východní strany má pohled na Dettifoss své kouzlo a to proto, že se k bouřící vodě můžete dostat až nečekaně blízko. Dokonce by se dalo říci že až na dosah a proto dávejte při pohybu kolem vodopádu pozor. Hlavně fotografy (a modely) místo láká a provokuje k pohybu na hraně bezpečnosti.

Jak se dostat k vodopádu Dettifoss:

K vodopádu Dettifoss můžete dojet hned čtyřmi způsoby. Nejčastější a v zimě také jediná sjízdná cesta je od po asfaltové silnici č. 862 od silnice č. 1. Po této silnici k vodopádu samozřejmě můžete v létě dojet i ze severu, od kaňonu Ásbyrgi, v zimě po napadnutí sněhu však tato část silnice již není udržovaná. Asi po 25 kilometrech z každého z možných směrů dojedete na parkoviště, odkud se pěšky vydáte k již nedalekému vodopádu.

K východní vyhlídce na Dettifoss dojedet po silnici č. 864. To je štěrková cesta plná výmolů, která se navíc v zimě neudržuje a zavírá se. Podobně jako ze západní strany sem můžete dojet buď od jihu, od silnice č. 1, nebo ze severu, od kaňonu Ásbyrgi.

GPS souřadnice vodopádu Dettifoss: 65.814357, -16.384803 Pro trasu klikněte zde

 

Fotografie vodopádu Dettifoss:

vodopád Dettifoss z východní strany
fotografování vodopádu Dettifoss – východní strana vodopádu
na hraně vodopádu Dettifoss – východní strana vodopádu
v těsné blízkosti vodopádu Dettifoss – východní strana vodopádu
vodopád Dettifoss v zimě – západní strana
Dettifoss – vyhlídka ze západního břehu
jedna z vyhlídek na vodopád Dettifoss – západní strana
hrana vodopádu Dettifoss ze západní strany

Video od vodopádu Dettifoss:

Nejbližší místa

Všechny

Nejbližší Vodopády

Všechny